Liste over stress behandlere

Find en stressbehandler i dit nærområde!

Er du behandler og ønsker at blive tilmeldt, kan du oprette dig her
Det eneste krav er, at du samtidig tilføjer et link på din hjemmeside til Stresstalk.dk

Se alle stressbehandlere på kort

Stress behandlere

Behandler Indehaver Behandler type WWW
1 1
horny WQtrBGpFcJz
Carsten Gotthard Stress Coach
Peter Hansen bodysds
Mette Bentzen Psykolog, cand.psych.aut.
Kenneth Max Petersen Massør
Jaleel Hamid Massør
Jeanette Witt Psykoterapeut med speciale i stress
Coachcare v/ Psykoterapeut Katrine Boeck Psykoterapeut
YEScoaching.dk Jesper Berger olsen Certificeret Coach (EMCC Senior level) - Stress- og Karriere coach/rådgiver www.yescoaching.dk
4dcoaching Alice Bunde Certificeret stresscoach 4dcoaching.dk
Allan Wilken hypnose Allan Wilken Hypnoterapeut allanwilken.dk
Anglov Thomas Anglov Certificeret coach og behandler www.anglov.com
Bente Edslev Bente Edslev Børne- og familiepsykolog bente-edslev.dk
Birgit Primdahl Birgit Primdahl Certificeret stresscoach
Bloom coaching Charlotte Kloster Certificeret Stresscoach , lifecoach & Sygeplejerske www.bloomcoaching.dk
Body Zones Helle Birkehøj Intelligent Kropsterapi body-zones.dk
Bøgelund Coaching og Terapi Pia Bøgelund Certificeret stresscoach pia-bogelund.dk
CALLESEN CONSULT - mindre stress og Go´trivsel Linda Callesen Relationel Traumeterapeut og stressbehandler www.callesenconsult.dk
Chris Hartmann Mindfulness Chris Hartmann Mindfulnessinstruktør og fysioterapeut chrishartmann.dk
Coach and Care.dk Jakob Panduro Stresscoach www.CoachAndCare.dk
Coach Focus Jytte Dalgaard Certificeret stresscoach coachfocus.dk
Coaching Power Else Schiønning Certificeret stresscoach, coach & Mindfullnes instruktør www.coachingpower.dk
Different Perspective Charlotte Gundorph Certificeret stresscoach differentperspective.dk
Dit Eget Liv Teresa da Silva Selvstændig ditegetliv.dk
Eppoche Coaching Lianne Ervolder Psykoterapeut MPF, stresscoach og mindfulnessinstruktør. eppoche.dk
Erik Lunøe Erik Lunøe Hypnoterapeut eriklunoe.dk
Ezanza Mette Jensen Massør ezanza.dk
Forebyg Stress Bjarne Toftegaard Stresscoach forebygstress.dk
Grundsø Coaching Lene Grundsø Certificeret stresscoach grundso.dk
Hellerup Coaching Annette Mosegaard Weisdorf Certificeret stresscoach hellerupcoaching.dk
Helles Akupunktur Helle Bruun Akupunktør, Kranio-sakral terapeut www.hosbruun.dk/akupunktur
Henriette Søvind Henriette Søvind Nlp-coach og stressekspert www.henriettesøvind.dk
Hold fokus Henny Kjær Coach og kropsterapeut holdfokus.dk
how2grow & weber coaching Vibeke Weber Certificeret stresscoach www.how2grow.dk & www.weber-coaching.dk
Huset Balance Gitte Bonde Korning Certificeret life- og businesscoach også afspænding husetbalance.dk
Huset Schwab Mai-Britt Schwab Afspændingspædagog og Psykoterapeut medlem af Dap og MPF; par og relationsterapeut (Imago og emotionel focused couples therapy). www.Maibrittschwab.dk
Hypno-Terapi Morten Bang Hypnoterapeut hypno-terapi.dk
Inspires Anna-Mette Thomsen Psykolog og coach inspires.dk
ISIS Kirsten Jensen Kinesiologi, samtaleterapi (individuelt, par og familie terapi) www.isis-online.dk
Jan Ravnsbeck Jan Ravnsbeck Rosenterapeut janrav.dk
Jette Gerding Jette Gerding Certificeret stresscoach jettegerding.dk
Johannes Berg Coaching Johannes Berg Certificeret lifecoach og stresscoach johannesberg.dk
Kalmia A/S Linda Kronsted Ergoterapeut www.kalmia.dk
Karen Shoshan Coaching Karen Shoshan Certificeret stresscoach karenshoshan.dk
Kærlighedsterapeuter.dk Connie Kragelund kærlighedsterapeut, forfatter og certificeret stresscoach conniekragelund.dk
Klinik for Selvhelbredelse Ulla Schmidt Andersen Farmaceut og Holistisk behandler www.klinikforselvhelbredelse.dk
Klinikken ved søerne Bente Adler Rosenterapeut klinikkenvedsoerne.dk
Kreativhypnose Viggo Jørgensen Stresscoach og master hypnoterapeut www.kreativhypnose.dk
Lades akupunkutr Marie Lade Akupunktør ladesakupunktur.dk
Langwagen Coaching Kenth M.H. Langwagen Certificeret stresscoach langwagen.dk
Lifeconsulting Michall Winkler Certificeret Stresscaoch Lifeconsulting.dk
LifeXpansion Anna Juhl Patursson Certificeret stresscoach annapatursson.dk
Lise Kryger Lise Kryger Certificeret stresscoach
Louise Vælds Louise Vælds Stress Coach www.louisevaelds.dk
Lykke Zina Olsen Lykke Zina Olsen Certificeret stresscoach lykkezinaolsen.dk
Maimann Coaching Bente Maimann Certificeret stresscoach maimann-coaching.dk
Massage til alle Lene Møller Massør massagetilalle.dk
MassageKompagniet Sebastian Christensen Sportsterapeut www.massagekompagniet.dk
Meldgaard Consulting Preben Meldgaard Certificeret stresscoach meldgaardconsulting.dk
Mental Force Ernst Doets Stresscoach og mindfulnessinstruktør mentalforce.dk
Meulengracht Karl Christian Meulengracht Kranio Sakral Terapeut institut-meulengracht.dk
mind-and-motion Nina. G. Pfeiffer Certificeret stresscoach og mindfulness Instruktør mind-and-motion.dk
Mindgroup Mona Gregersen Certificeret stresscoach mindgroup.dk
Mit-Sanne-jeg Sanne Holm Jensen Certificeret stresscoach mitsannejeg.dk
Momentum-Coach Lene W. Antonsen Certificeret stresscoach www.momentum-coach.dk
NannaLeschly Nanna Leschly Psykoterapeut/Coach PpD nannaleschly.dk
Naturmedicinsk Klinik Heidi Jonesco Biopat og phytoterapeut naturmk.dk
Outcome Coaching Anita H. Mikkelsen Certificeret stresscoach outcome-coaching.dk
Øernes Coaching Jesper Skytte Certificeret stresscoach hverdagsmester.dk
Per Dam Per Dam Certificeret stresscoach perdam.dk
Positivt Liv - Vejen mod helhed Nikolas Skipper Haugsted Stresscoach www.positivtliv.dk
Power Performance Heidi Møller Certificeret stresscoach powerperformance.dk
Psykolog Dorthe Djernis Dorthe Djernis Autoriseret psykolog, specialist i klinisk psykologi/psykotraumatologi djernis.net
Selma Privathospital Psykologklinik - stressekspertise Tværfaglig privathospital og pselma.dk
Spine - Holdning til sundhed Thomas Pape Stressekspert og fysioterapeut spine.dk
Stress & traume klinikken Annette Rosenved Petersen Certificeret Stresscoach, Terapeut, Meditationsinstruktør www.stressogtraumeklinikken.dk
Stress-a-bild Mai-Britt Abild Certificeret stresscoach stress-a-bild.dk
Stressakademiet Birgitte Rosenlund Certificeret stresscoach www.stressakademiet.dk
Stressmanagement Peter Bjerge Hypnoterapeut og certificeret Master coach ( Speciale indenfor stress / depression ) www.bjerge.biz - www.hypnoseconsult.dk
Sund Levevis Lone Bergman Psykoterapeut sund-levevis.dk
Terapi og Coaching Sanne Roesen Certificeret psykoterapeut,mastercoach, mindfulnessinstruktør og stresscoach terapiogcoaching.dk
Think Yellow Dorthe Lenbroch Certificeret stresscoach thinkyellow.dk
Thomas Wibling Coaching Thomas Wibling Certificeret stresscoach thomaswibling.dk
TopHypnose Janne Lorentzen Hypnoterapeut www.tophypnose.dk
Velyse Melanie Friis-Rousing Kranio Sakral og TFT Terapeut Velyse.dk
Victory Coaching Gitte Friis Certificeret stresscoach victorycoaching.dk
Vision Coaching Søren S.Willadsen Certificeret stresscoach visioncoaching.dk
VossRomme Pauline Voss Romme MSc. og certificeret Mindfulnessterapeut vossromme.dk
Zone-terapeut Anne Marie Bach Larsen Uddannet terapeut